chytrá energie do kapsy

Chytré řízení fotovoltaické elektrárny SOMI a Electree

Systém SOMI se řídí zvolenou strategií a automaticky určuje, jak mnoho vyrobené elektřiny spotřebuje na pokrytí okamžité potřeby a kolik energie uloží do baterií. Dále rozhoduje o prodeji určitého množství energie do sítě za vysokou cenu a nákupu energie za nízkou cenu, s cílem maximalizovat zisk z výroby a úspor při nákupech.

PROUD DOMU | SOMI | Electree

Společná synergie

Obchodní strategie s elektřinou

Algoritmus sleduje tržní ceny elektřiny a prodává ji v době, kdy je nejdražší. Přitom zohledňuje stav nabití baterií a očekávané budoucí odběry. V případě nedostatku elektřiny v budoucnosti, včas nakoupí za nejnižší cenu a tak zvyšuje celkový zisk z produkce a úsporu při nákupu.

Režimy pro efektivní správu energie

Automatik mód optimalizuje nákup, prodej a ukládání elektřiny podle ceny a spotřeby. Ziskový mód maximalizuje zisk, bez ohledu na spotřebu. Ukládací mód ukládá energii pro pozdější využití.

Předpověď počasí a přizpůsobení výkonu

Díky sledování předpovědi slunečního svitu v lokalitě, modul SOMI dokáže odhadnout výrobní potenciál elektrárny v příštích hodinách. To mu umožňuje přizpůsobit realizaci preferované strategie na měřítku výroby elektřiny.

Automatické inteligentní rozhodování

Řídicí modul s umělou inteligencí se rychle učí vašim preferencím ohledně spotřeby elektřiny a na základě toho rozhoduje, zda ji uloží, prodá nebo nakoupí.

Systém je velmi snadno ovladatelný

Systém SOMI je plně samoobslužný, nevyžaduje žádné znalosti ani obsluhu.

Zaujalo vás naše řešení?

Neváhejte nás kontaktovat. Rádi připravíme nabídku i pro váš bytový nebo panelový dům.